Technik rachunkowości

Forma szkoły: Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy (KKZ)

Tryb nauczania: Zaoczny

Nazwa zawodu i symbol cyfrowy: Technik rachunkowości – 431103

Kwalifikacje K1: Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych (EKA.05) K2: Prowadzenie rachunkowości (EKA.07)

Kwalifikacje K2: Prowadzenie rachunkowości (EKA.07)

Czas trwania: 907h + praktyka 280h

Koszt jednej kwalifikacji: 1500 zł*

Koszt dwóch kwalifikacji: 3000 zł*

* Uwaga! Istnieje możliwość płatności ratalnej

Umożliwiamy każdej osobie rozłożenie płatności na raty. Jest możliwość rozłożenia na maksymalnie 5 miesięcznych rat (przy wyborze tylko jednej kwalifikacji) i na 10 miesięcznych rat (przy wyborze obu kwalifikacji). Nie korzystamy z żadnych instytucji pośredniczących, płatność rozkładamy na raty bez odsetek.

Technik rachunkowości jest przygotowany do prowadzenia rachunkowości w jednostce organizacyjnej; potrafi stosować narzędzia rachunkowości finansowej, kontrolować i kwalifikować dowody do księgowania, zastosować oprogramowanie księgowe do ewidencji operacji gospodarczych i sporządzenia jednostkowego sprawozdania finansowego oraz przeprowadzić analizę finansową i ocenić kondycję finansową jednostki organizacyjnej. Ponadto potrafi sporządzić dokumentację pracowniczą i rozliczyć wynagrodzenia z tytułu umów o pracę i umów cywilnoprawnych. W zakresie rozliczeń z instytucjami publicznoprawnymi potrafi sporządzać ewidencje i deklaracje podatkowe oraz dokumenty dotyczące rozliczeń z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Wiedza z zakresu rachunkowości połączona z umiejętnościami praktycznymi daje podstawy do zajmowania wysokich stanowisk w przedsiębiorstwach, organizacjach gospodarczych, instytucjach finansowych, jednostkach finansów publicznych, kancelariach doradczych i audytorskich oraz biurach rachunkowych.

Po zdaniu egzaminu OKE, kursant otrzymuje świadectwo/dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie Technik rachunkowości (kod zawodu 431103)

Możesz pracować w działach finansowych (księgowości) we wszystkich podmiotach gospodarczych, bankach instytucjach ubezpieczeniowych, urzędach skarbowych, urzędach administracji samorządowej i centralnej, prywatnych firmach czy biurach rachunkowych. Praca w tym zawodzie stwarza możliwość awansu na księgowego, specjalistę, głównego księgowego, samodzielnego księgowego.
EGZAMINY POTWIERDZAJĄCE KWALIFIKACJE: EKA.05. i EKA.07. ODBYWAJĄ SIĘ W NAJBLIŻSZYM TERMINIE WYZNACZONYM PRZEZ OKE (OKRĘGOWĄ KOMISJĘ EGZAMINACYJNĄ).

To proste: wypełnij i wyślij formularz rejestracji online. Możesz wybrać konkretny zawód, albo zaznaczyć „wybierz kierunek później”. Po otrzymaniu formularza, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

Co zyskasz uczęszczając na kwalifikacyjny kurs zawodowy w Vademecum?

• będziesz pracować w nowoczesnych salach
  • zdobędziesz cenne doświadczenie już w trakcie nauki